Tarihi Kemeraltı Çarşısı ücretsiz internet noktalarıyla donatıldı!

Tarihi Kemeraltı Çarşısı ücretsiz internet noktalarıyla donatıldı!
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve altyapısından üst yapısına kadar tamamen yenilenen tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki ücretsiz internet hizmet noktalarının sayısının 29'a çıkarıldığı öğrenildi. Çalışmaların ikinci etabında WiizmirNet'in toplam kapsama alanı 4 kilometreye ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın gelecek nesillere aktarılması, korunması ve yaşatılması için çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihi çarşıyı altyapıdan üst yapıya kadar yenilemeye devam ederken, ücretsiz internet ağı WizmirNet'i de genişletiyor. Proje çerçevesinde Kızlarağası Hanına, Ali Paşa Meydanına, Balıkçılar Meydanına, Sinagoglar Meydanına, Milli Kütüphane Caddesine, Anafartalar Caddesine ve 2 kilometre uzunluğunda olan kesintisiz Kemeraltı Çarşısının hattında 17 hizmet noktası kurulumu gerçekleştirildi. Çalışmanın ikinci aşaması gerçekleştirilerek mevcut nokta sayısı 29'a çıkarıldı.

4 KM Kapsama Alanı

Tarihi Kemeraltı Çarşısı ücretsiz internet noktalarıyla donatıldı!

Çalışmayla Konak katlı otoparkından Milli Kütüphane Caddesi ile Anafartalar Caddesi'ne kadar uzanan iki kilometrelik kesintisiz internet kapsama alanı daha oluşturuldu. Çalışmanın ikinci aşamasına Cumhuriyet Bulvarı ve Kent Tarihi Parkı dahil edilerek tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda toplam 4 kilometrelik WiizmirNet kapsama alanı elde edildi.

Kullanıcılar için 20 Mbps bağlantı hızlarında erişim imkanı sağlayan WiizmirNet hizmetinin lansmanından bu yana 25.000'den fazla kişi sisteme bağlanma işlemi gerçekleştirdi. Bu dönemde 2.000 adet 53 GB indirme ve 148 GB yükleme dahil olmak üzere büyük miktarda veri tüketildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.