WhatsApp'ın anksiyeteye yol açtığı ortaya çıktı

WhatsApp'ın anksiyeteye yol açtığı ortaya çıktı
Whatsapp'ın akıl sağlığınızı bozmasına izin vermemek için bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. İşte uzmandan gelen öneriler...

NLP Uzmanı Zihin Eğitmeni Burak Dalgül, WhatsApp kullanımının psikolojik etkileri üzerine önemli bir uyarıda bulundu. Günümüzde pek çok insanın WhatsApp'tan gelen bildirimlere karşı kayıtsız kalamadığını, ancak bu durumun kendilerinde stres yarattığını belirtti. Dalgül, "Bilinçli olmayan her eylemde olduğu gibi, bilinçsiz zihinle WhatsApp kullanımı psikolojik pek çok probleme davetiye çıkarır" dedi.

Gün içinde WhatsApp'tan gelen bildirimlerin dikkati en çok dağıtan unsurlardan biri olduğunu vurgulayan Dalgül, "Hayatımızda 'ya hep ya hiç' mantığıyla hareket etmek her zaman işe yaramaz. WhatsApp gibi uygulamaları sadece ya tamamen kullanmak ya da hiç kullanmamak yerine, seçici bir şekilde kullanmalıyız" diye ekledi. Dalgül, WhatsApp gruplarına katılma konusunda seçici davranarak, aile ve iş hayatına ayrılan zamanlarda bildirimleri sessize almanın, bunun dışındaki zamanlarda ise bildirimleri etkinleştirmenin en etkili ve faydalı yöntem olduğunu belirtti.

whatsapp anksiyeteye yol açıyor

Dalgül'ün uyarıları, WhatsApp gibi sürekli erişilebilir platformların bilinçsiz kullanımının psikolojik sağlığımızı nasıl etkileyebileceğine dair önemli bir perspektif sunuyor. Bu bilgiler ışığında, kullanıcıların bu uygulamaları daha bilinçli ve sağlıklı bir şekilde kullanmaları gerektiği vurgulanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.