Karşıyaka Belediyesi haşerelere karşı 25 kişilik ilaçlama ekibi kurdu

Karşıyaka Belediyesi haşerelere karşı 25 kişilik ilaçlama ekibi kurdu
Karşıyaka Belediyesi, mevsim şartlarından dolayı sayıları artan sinek, böcek ve zararlılara karşı etkili bir mücadeleye başladı. 25 kişilik özel bir ekip, parazitin üreme alanlarına ekosisteme zarar vermeyecek yöntemlerle ilaçlama yapıyor.

Baharın gelmesiyle birlikte artan sinek ve zararlılarla mücadeleye başlayan Karşıyaka Belediyesi, İzmir Belediyesi iş birliğiyle ilaçlamayla etkin mücadeleyi sürdürüyor. Karşıyaka Belediyesi'nin çoğunluğu saha çalışanlarından oluşan 25 kişiden oluşan özel ekibinin, İzmir İl vektör kontrol ekibiyle koordineli olarak yürüttüğü çalışma kapsamında ilçe genelinde 520 temaslı düzenli olarak kısırlaştırılıyor.

"Biyolojik kökenli ilaç kullanılıyor"

Karşıyaka Belediyesi haşerelere karşı 25 kişilik ilaçlama ekibi kurdu

Mücadelenin amacı biyolojik kökenli uyuşturucu kullanmaktır; Hastalık taşıyan sivrisinekler, karasinekler, pireler, keneler, hamamböcekleri ve fareler bulunmaktadır. Ekipler, larva üreme alanlarının etkisiz hale getirilmesine yönelik tedbirlerin yanı sıra, nüfusun yalnızca bahar aylarında arttığı yeşil alanlarla sınırlı olmak üzere, sırt çantasıyla ekipman kullanarak sinek karşıtı çalışmalar da yürütüyor. Ayrıca birçok nüfus göçüne sebep olan dereler, yağmur suları perdeleri ve rögar kapakları da periyodik bir şekilde ilaçlanıyor.

"Haşere sorunu kökünden çözülüyor"

Karşıyaka Belediyesi haşerelere karşı 25 kişilik ilaçlama ekibi kurdu

Yaşamın ekolojik dengesini bozmadan, bilimsel ve bilinçli yöntemler kullanarak haşere mücadelesi yaptıklarını vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yıl boyunca haşere mücadele çalışmalarımızı son derece titizlikle sürdürüyoruz. Bu mücadele; Son derece sağlıksız ve etkisiz olan araç üzerine makine kullanarak zehir sıkmak yerine belirlenen üreme alanlarına düzenli olarak ilaçlama yapıyoruz. Vatandaşlarımızın balkon, bahçe, baraka ve bodrum gibi alanlarda su birikmesinin yanı sıra durgun su oluşumunun önlenmesine yönelik adımlar atarak mücadelemize katkı sağlamalarını umuyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını korumak için seferber olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.