Konak Belediyesi işçi maaşlarına yüzde 40 indirim yaptı

Konak Belediyesi işçi maaşlarına yüzde 40 indirim yaptı
Konak Belediyesi'nin Belediye-İş Sendikası ile yürüttüğü müzakereler sonuçlandı ve toplu iş sözleşmesi imzaları atıldı. Törenle taçlandırılan bu anlaşma, belediye çalışanlarının çalışma koşullarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Konak Belediye Başkanı ve Belediye-İş Sendikası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, taraflar iş birliğinin önemini vurguladı ve çalışanların haklarının güvence altına alındığını belirtti.

Konak Belediyesi'nin Belediye-İş Sendikası ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi, özel bir törenle resmileşti. Belediye başkanlık ofisinde düzenlenen bu törende, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Belediye-İş Sendikası'nın İzmir 4 No'lu Şube Başkanı Ayhan Doğan ve belediyenin 30 kadrolu çalışanı hazır bulundu. İmzalanan iki yıllık sözleşmeyle, belediye çalışanlarının maaşlarında önemli iyileştirmeler yapılırken, sosyal yardım paketlerinde de yaklaşık %140 oranında artış sağlandı.

Belediyecilik Takım İşidir

Konak Belediyesi'nin başarısı, takım ruhuyla şekilleniyor. Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, ekip çalışmasının önemini vurgulayarak:

“Hep söylediğim bir şey var, aday adayıyken de adayken de şimdi de… Bu bir ekip işi. Belediye başarısı, becerisi bir ekip işi. Tek başına, bir belediye başkanı asla bir hikaye yazamaz. Bir kahramanlık hikayesi de ortaya koyamaz. Biz, bütün çalışanlarımızla aynı amaç için yola çıkarsak, halkına hizmet eden, güler yüzlü, insanları mutlu eden, Konak’takileri mutlu eden bir çalışma anlayışını benimsersek, birlikte çalışırsak başarı gelir. Dolayısıyla sizin mutluluğunuz benim için çok önemli. Benim de sizden istediğim, bu çıktığımız yolda, bu beş yıl boyunca yanımda olmanız. Emeğinizle, gücünüzle, desteğinizle; yapacağımız projelerde, hizmetlerde beni desteklemeniz.” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Çınarlı Mutlu

Sendika Başkanından Nilüfer Çınarlı Mutlu'ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası'nın İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan, Konak Belediyesi ile yapılan toplu iş sözleşmesinin İzmir'deki en başarılı anlaşma olduğunu belirtti. "Nilüfer Başkanımız adaylığı sürecinde, belediye başkanı olarak ilk yapacağım şey işçinin, emekçinin alın terini son kuruşuna kadar ödemek, demişti. Bunu da bize, bu toplu sözleşmede gösterdi. Konak işçisi İzmir’de yapılan en iyi sözleşmeyi imzaladı. Emek en yüce değerdir diyen Nilüfer Başkanımıza, emeğe olan saygısından ötürü teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmenin hem belediyemize, hem işçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.