Karşıyaka Çarşısı tepeden tırnağa temizlendi

Karşıyaka Çarşısı tepeden tırnağa temizlendi
Karşıyaka Belediyesi, şehrin en kalabalık bölgelerinden biri olan Karşıyaka Çarşısı’nda her cuma gecesi kapsamlı bir temizlik faaliyeti gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Daha temiz bir şehir” sloganıyla yola çıktıklarını ve hizmetlerindeki önceliklerinin tertemiz ve pırıl pırıl bir şehir oluşturmak olduğunu belirtti. Ünsal, “Bu amaçla, tüm ilçede olduğu gibi Karşıyaka Çarşısı’nda da çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka Belediyesi, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir oluşturma hedefiyle, İzmir’in en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden Karşıyaka Çarşısı’nda özel bir temizlik programı yürütüyor. Gündüz saatlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen temizlik faaliyetlerinin yanında, haftada bir kez, Çarşı’nın ana caddesi özel bir ekip, araç ve ekipmanlarla baştan sona temizleniyor ve yıkanıyor.

KARŞIYAKADA SOKAK TEMİZLİĞİ

“GECE YARISI TEMİZLİK OPERASYONU: KEMALPAŞA CADDESİ YENİDEN DOĞUYOR”

Her hafta cuma gecesinden cumartesi sabahına kadar süren özel temizlik çalışmaları, gece yarısında başlar ve sabah 03.00’e kadar devam eder. Bu uygulama kapsamında, 400 metre uzunluğundaki Kemalpaşa Caddesi, tazyikli su ve deterjan kullanılarak baştan sona temizlenir. 

Restoran ve kafe önlerinde özellikle hijyen sağlanırken, oturma bankları ve çöp kutuları da dikkatlice fırçalanır. Belediye ekiplerinin her hafta titizlikle yürüttüğü bu çalışmalar, vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmaktadır.

İZMİR DE SOKAK TEMİZLİĞİ

EL ELE VERİP DAHA TEMİZ BİR KARŞIYAKA İÇİN”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, temizlik hizmetlerinin önemini vurgulayarak, bu çalışmaların halkın desteği ile daha etkili olabileceğini ifade etti. “Ekibimle birlikte, daha temiz bir şehir oluşturmak için durmaksızın çalışıyoruz. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Karşıyaka Çarşısı’ndaki temizlik uygulamalarımızı da bu amaçla sürdürüyoruz. Ancak, vatandaşlarımızın çevreye olan duyarlılığı arttıkça ve temizliği korudukça, çabalarımız daha anlamlı ve etkili oluyor. Bu bağlamda, duyarlılığın daha da artacağına inanıyorum ve belediye olarak vatandaşlarımızla birlikte daha temiz bir Karşıyaka oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.